Uklízejte ekologicky, a navíc účinně a s radostí

Pojmy ekologie a silné a účinné čisticí prostředky by se dříve daly považovat jako vzájemně se vylučující. Většinou jsme si museli vybrat: životní prostředí, nebo dokonale čistý dům. S přípravky od Brimi už ale tohle dilema řešit nemusíme – jsou ekologické a účinné zároveň.

26. 2. 2022 Jana B.
Recenze Brimi

Celkové hodnocení

Počet hvězdiček: 5,0 / 5

Nedávno jsem se přestěhovala do staršího domu, který byl delší dobu neudržovaný a potřeboval pořádnou dávku úklidu. Neváhala jsem tedy a vybrala si pro recenzi čisticí prostředky od firmy Brimi, která prodává nejen účinné produkty, ale zároveň dbá na ekologickou stopu, kterou jejich zboží zanechává.

Balíček EKO Dům

Recenze Brimi Balíček EKO DůmBrimi se zaměřuje především na profi drogerii například pro gastro provozovny, ale ve své nabídce má i produkty pro domácnost. Já jsem měla možnost vyzkoušet jejich skvěle sestavený „Balíček EKO Dům“, kde je vše potřebné pro důkladný úklid celého domova – v mojí situaci tedy naprosto ideální produkt.

Balík dorazil ideálně na čas – během mého stěhování, a tak jsem se mohla ihned pustit do zkoumání výrobků a následného úklidu.

Obsah balíčku:

 • Econa – mytí podlah, s praktickým dávkováním
 • Rivamat – mycí prostředek na koberce, čalounění, sedačky a silné znečištění na podlahách
 • GlasQueen – leštěnka na okna a zrcadla
 • Chicopee Microfibre – pratelné utěrky na nádobí, nábytek, okna, které můžete vyvářet v pračce až 360x
 • Patronal Eco – pro mytí celé koupelny
 • Disoman – mytí nádobí v ruce
 • Xon Forte – pro silné nečistoty na sporáku a v troubě
 • Vinox Eco – důkladné očištění baterie a dřezu z nerezu či granitu od vodního kamene i mastnoty
 • Arenas Eco – prací gel na praní prádla, s příjemnou jemnou vůní a praktickým dávkováním

► Moje číslo jedna

Recenze Brimi Xon Forte odmašťovač a čistič trouby i griluZ celého balíčku je asi nejúžasnější Xon Forte. Jedná se o ekologický, ale velmi silný odmašťovač a čistič trouby či grilu. Měl by uvolňovat mastnotu, bílkoviny, zbytky smažení a pečení z grilu, trouby a digestoře. A kdo má doma krb, ten jej využije také.

Recenze Brimi Xon Forte výsledky čištěníMým oblíbeným produktem z celého balíčku se stal nejspíš proto, že za ním jsou vidět opravdu znatelné výsledky, a navíc s minimálním úsilím. Žádné šílené drhnutí. Opravdu stačí jen postříkat, nechat působit a pak už jen nějakou houbičkou umýt. Při silné nečistotě je samozřejmě potřeba trochu povrch vydrbat, ale opravdu jen minimálně. Dvířka od trouby, která byla v dost tragickém stavu, šla vyčistit skvěle a za chvilinku – za své mluví obrázek vpravo. Levá strana je neumytá, pravá po setření. Další jeho předností je i fakt, že nezapáchá a v čisté kuchyni se pak necítíte jako v chemické laboratoři.

► Vezme to od podlahy

Dalším mým oblíbencem se stal Rivamat. Můžete ho použít jak na podlahu, tak i na koberce a různá čalounění. Já ho vyzkoušela na starém křesle a byla jsem velmi mile překvapená. Na pomoc jsem si vzala jen takový jemný kartáč a rozdíl byl po oschnutí vyčistěné části byl opravdu znatelný. Plánuji jej také použít jako zbraň při boji s fleky na matracích.

► Voňavé prádlo

Gelu na prádlo Arenas Eco, který je specifický svou speciální dávkovací odměrkou, také nemám co vytknout. Po vyprání jsou běžné fleky z oblečení pryč a to je pro mě nejdůležitější. Chvíli mi sice trvalo, než jsem si zvykla na styl dávkovače – přiznám se, že jsem napoprvé úplně nepochopila, jak se používá – ale nyní musím uznat, že je to dobrá vychytávka. Místo nalévání dávky do víčka, stačí pouze „vymáčknout“ potřebné množsví do vrchní části lahve a je to.

► Průzračně čistá okna

Recenze Brimi GlasQueen čistič oken a zrcadelMytí oken není má oblíbená činnost, a to především proto, že se mi je nikdy nedaří vyčistit dokonale a zůstávají mi tam často šmouhy. Dala jsem ale šanci přípravku GlasQueen a utěrce Chicopee Microfibre. Vyzkoušela jsem je na zrcadle a na jednom okně a musím říct, že výsledek je super. Lehce šly dolů i takové ty tečky od much a na zaschlý lak na vlasy nebo otisky od prstů stačilo pár tahů utěrkou. Dříve jsem se mučila s novinami nebo papírovými utěrkami, kterých jsem na jedno okno spotřebovala několik. Teď mi stačila jen utěrka Chicopee Microfibre. Ta je navíc pratelná, což je velkým bonusem.

► Nádobí jako nové

S přípravkem na nádobí Disoman jsem také spokojená. Mám citlivou pokožku a často mě po použití běžných přípravků na nádobí pálí ruce. S rukavicemi umývat nádobí neumím, a tak již nějakou dobu kupuji pouze šetrnější výrobky obsahující co nejméně chemie. S Disomanem mám po mytí sice sušší ruce, ale nepálí, a to je hlavní.

► Vezme to od podlahy

Podlahy jsou u nás po nádobí a prádle další v pořadí, kde je zapotřebí časté mytí. Obzvlášť s dětmi, které čistou podlahu vždy v rekordním čase spolehlivě zapatlají. Po posledním přípravku zakoupeném v běžné drogerii mi podlaha lepila, což mě dohánělo k šílenství. Je ale možné, že jsem použila víc přípravku, než jsem měla. Econa má ale stejný vychytaný dávkovač  jako gel na praní aArenas Eco, a tak je pro mě ředění jedna radost. Podlahy (dlažba i pvc) jsou čisté, nelepí a dokonce i příjemně voní (což je malé, ale významné plus).

► Zapomeňte na vodní kámen

Recenze Brimi čistič Patronal Eco na vodní kámenMapy od vodního kamene v koupelně, zejména na skle sprchového koutu, je v naší domácnosti věčné téma. S přípravkem Patronal Eco jdou ale opravdu hezky dolů. S čím si bohužel moc neporadil, je starší zažranější nános vodního kamene na bateriích. Nicméně na pravidelné čištění je výborný, a tak jsem si trochu odlila do rozprašovače, který mám v koupelně v přízemí, kde se nachází náš sprchový kout. Vždy po sprše stěny „sprcháče“ postříkám, setřu a žádné fleky na sklech nemají šanci.

► Mastnota nemá šanci

Prostředek Vinox Eco jsem vyzkoušela pouze ve dřezu, který je celkem nový a nebyl nijak zásadně znečištěný, takže nemohu possoudit, jak si poradí se skutečně zažranými nečistotami. Můžu ale říct, že s mastnotou po oleji si poradil raz dva. Je určen na různé nerezové povrchy, odstraňuje vodní kámen a dokonce ho lze použít i na podlahy a dlažbu, takže věřím, že se u nás doma určitě využije.

Celkové hodnocení

Musím uznat, že mě všechny produkty mile překvapily. Co do účinnosti jsou opravu silné a můj staronový dům jsem díky nim vypulírovala skoro k dokonalosti. Jediná věc, která mě trochu trápí, je design přípravků. Pokaždé když jdu uklízet, mám trochu problém rozlišit, kterou z nádob použít, protože jsou si všechny dost podobné a jejich názvy také hned neprozradí, o jaký prostředek se jedná

Důležitý je pro mě ale jejich účinek a výsledek v podobě čistého a voňavého domova. A s tím jsem naprosto spokojená – balíček EKO Domov hodnotím 5 hvězdami.

Balíček EKO Dům

Balíček EKO Dům

 • Hmostnost: 9 kg
 • Vlastnosti: vhodné pro čističky vod ČOV
 • Přípravky pro: mytí podlah, koberců, oken a zrcadel, nádobí, kuchyní, koupelen, prádla

1 579,00 Kč

Nakup s cashbackem

Celkové shrnutí

 • Výborná účinnost
 • Ekologický úklid
 • Vhodné pro domovní čističky vod ČOV
 • Špatně rozpoznatelné nádoby

Počet hvězdiček: 5,0 / 5

Nakup s cashbackem

Jana B.

Autor Jana B.

Kdybychom neměli naší Janu, určitě byste to poznali. Má totiž na starosti péči o naše zákazníky, a stará se tak o to, abyste u nás vždy byli spokojení – a podle nás naprosto skvěle! Když se však zrovna nestará o vaše potřeby, utíká od počítače na čerstvý vzduch, kde si buduje přírodní zahrádku a pěstuje vlastní ovoce a zeleninu. Z té si ovšem nikdy neuvaří rajskou polévku. Od časů, které s ní strávila ve školní jídelně, ji totiž nedala do pusy.

Brimi.cz logo

O Brimi.cz

E-shop Brimi.cz je tím pravým místem pro každého, kdo má rád své pracoviště i svůj domov dokonale čistý, zároveň ale myslí na životní prostředí. Nabízí čisticí prostředky a dezinfekce do kuchyně, koupelny, na podlahy nebo okna a další vybavení pro úklid, jako jsou mýdla, krémy, rukavice, utěrky apod. Najdete u nich jak ekologické čisticí prostředky, tak prostředky pro profesionální použití. Z vybavení zde hledejte například smetáky, rejžáky, košťata, kartáče, stěrky, kbelíky, lopatky a smetáčky a mnoho dalšího.