Recenze přírodních produktů, které se hodí pod stromeček

Přichází čas Vánoc a s ním stres, co dát svým blízkým pod stromeček, ale i období smrkání a kašlání. E-shop Botanic má odpověď jak na první, tak na druhý problém. Zda jejich přírodní produkty vyhovují našim předvánočním standardům pro vás testovala kolegyně Martina.

17. 12. 2022 Martina
recenze Botanic

Celkové hodnocení

Počet hvězdiček: 5,0 / 5

Jak by si pravidelný čtenář našich recenzí mohl všimnout, o přírodní produkty se zajímám už dlouho a ráda je také recenzuji. Mám proto velkou radost, že jsem mohla vyzkoušet produkty zajímavé české značky Botanic, která se zabývá prodejem přírodních produktů.

Z e-shopu mi na vyzkoušení poslali několik doplňků stravy především na podporu energie a imunity, také BIO italskou kávu a růži z Jericha. Protože jsem na testování měla jen pár týdnů (což je v případě testování doplňků stravy poměrně málo), na nic jsem nečekala a začala testovat

Voňavý šálek plný energie

italská káva Botanic

Prémiová italská káva

 • Objem: 250 g
 • Země původu: Itálie
 • Složení: 90 % Arabica, 10 % Robusta

229,00 Kč

Nakup s cashbackem

Na prémiovou italskou kávu, jež je kombinací Arabia (90 %) a Robusta (10 %), jsem byla obzvlášť zvědavá, protože obecně preferuji kávu s větším podílem Robusty. Takto nakombinovaná káva by neměla být příliš kyselá, ani hořká.

Chvíli nám trvalo, než jsme vychytali hrubost mletí pro nejlepší možný výsledek. Když se nám to ale konečně podařilo, mohla jsem zvesela ochutnávat.káva botanic Chuť kávy je určitě zajímavá –  káva je chutí ovocná s lehkým nádechem oříšků.

Mám ráda rodinné podniky s příběhem, protože jsou skoro vždy jistotou kvality, a navíc koupí jejich produktu podpoříte drobné obchodníky. Tato káva, která se zpracovává v rodinné pražírně v Itálii a jejíž majitel létá po celém světě a pečlivě si vybírá dodavatele surových kávových zrnek, do takové kategorie rozhodně patří. Její koupí rozhodně chybu neuděláte.

Hodnocení kávy

 • ovocná chuť s lehkým nádechem oříšků
 • prémiová kvalita
 • cena

Počet hvězdiček: 5,0 / 5

Nakup s cashbackem

Pouštní zázrak přírody

růže z jericha

Růže z Jericha

 • Země původu: Mexiko

119,00 Kč

Nakup s cashbackem

Růže z Jericha nebo taky Pouštní růže je jediným testovaným produktem, který nepatří do pusy :-). Je takovým malýmrůže z jericha botanic přírodním zázrakem. Nejdříve v ruce držíte chuchvalec zkroucených větviček. Jakmile však tento chuchvalec narazí na vláhu, rozvine se do krásné květiny.

A jak to funguje v praxi? Růži zkrátka vybalíte, postavíte ji do misky s vodou a po chvíli už můžete sledovat její přerod. Musím říct, že pozorovat tento proces je něco zázračného a vážně nádherného. Po jednom cyklu ji navíc můžete uložit zpět ke spánku a až se vám to bude hodit, znovu ji probudit.

Vřele doporučuji darovat ji někomu k Vánocům – jde o pozitivní a hezký dárek.

Hodnocení růže z Jericha

 • krásný dárek
 • pozitivní přírodní zázrak
 • cena
 • dárkové balení

Počet hvězdiček: 5,0 / 5

Nakup s cashbackem

Tuna zdraví v zeleném prášku

matcha botainc

Matcha – zelený čaj v prášku

 • Objem: 50 g
 • Vhodné pro: osoby s nízkou vitalitou, obchodní zástupce, studenty, managery, milovníky čajů, osoby se spánkovými potížemi
 • Země původu: Japonsko

239,00 Kč

Nakup s cashbackem

Matcha je tradiční japonský mletý čaj, který má specifickou „zelenou“ chuť a jehož příprava je také specifická: Prášek se zalévá vodou o stejné teplotě jako u zelených čajů – 80 stupňů. Následně se šlehá až do hladké pěny.  

Jeho chuť bych přirovnala ke sladkému ječmenu, který domamatcha botanic běžně konzumuji. Jeho barva je svěže zelená, což by někoho mohlo trochu odradit, není ale čeho se bát.

Matcha od Botanic je vynikající a vřele ji doporučuji. Je perfektně namletá a při správné přípravě má přesně tu jemnou konzistenci s krásnou pěnou, jakou má mít. Příprava je sice složitější, ale výsledek stojí za to. Ocení ji každý, kdo potřebuje doplnit energii, ale zároveň se i dobře vyspat. 

Když koupíte i čajovou misku a bambusovou metličku, které k přípravě potřebujete, máte hned výborný dárek k Vánocům pro kolegu, tchýni nebo kamarádku.

Hodnocení matcha čaje

 • jemně namletý
 • výborná chuť
 • praktické balení

Počet hvězdiček: 5,0 / 5

Nakup s cashbackem

Nebuďte pod tlakem

becool botanic

BeCool

 • Země původu: Česká republika
 • Účinky: podporuje kognitivní funkce a normální činnost nervové soustavy, pomáhá v boji proti stresu, zlepšuje duševní zdraví a kvalitu relaxace, dodává vitalitu

539,00 Kč

Nakup s cashbackem

BeCool je doplněk stravy pro každého vytíženého člověka, který je pod tlakem. Jde o kombinaci přírodních látek, které podporují psychické zdraví a relaxaci.

Pokud to této skupiny také patříte, stačí si ráno nalačno dát 1 kapsli a celý den pro vás začne zase o kousek víc v klidu. Já si ho nemůžu vynachválit.

Něco pro dámy

bewoman botanic

BeWoman

 • Obsah balení: 60 kapslí
 • Země původu: Česká republika
 • Účinky: Podporuje imunitní systém, přirozenou obranyschopnost, plodnost, vitalitu a činnost kardiovaskulárního systému, působí na hormonální aktivitu, zlepšuje menopauzální komfort

569,00 Kč

Nakup s cashbackem

BeWoman je směs macy, ašvagandy, damiány, kotvičníku zemního a vitamínů. Napomáhá tvorbě estrogenu (ženského hormonu), navrací ztracenou vitalitu, podporuje imunitu a má spoustu dalších příznivých účinků na ženské tělo. Je určen k tomu, aby všem ženám vnesl do života znovu ten náboj a chuť, které jim vlivem přetížení chybí. 

Tento doplněk je třeba testovat delší dobu, a tak zatím nemohu plně zhodnotit, nakolik mi pomohl. Zatím se po jeho užívání ale cítím dobře.

Kdo potřebuje pořádný životabudič?

energyup botanic

EnergyUp

 • Země původu: Česká republika
 • Účinky: dodává energii a vitalitu, oddaluje pocit únavy, podporuje kognitivní funkce
 • Vhodné pro: osoby s nízkou vitalitou, managery, řidiče, sportovce, studenty

349,00 Kč

Nakup s cashbackem

EnergyUp je životabudič pro každého člověka, kterého drtí únava. Jde o kapsle, které vás nakopnou, když dojde energie, a to velmi rychle. Jedna kapsle vás má nabudit až na 4 hodiny a já byla zvědavá, nakolik je to pravda. 

Byla jsem velmi mile překvapená, jak dobře a rychle EnergyUp zafungoval. Energie mi vyskočila a vydržela celé 4 hodiny. Je to vlastně takový vysoce účinný přírodní „energeťák“, který doporučuji všema deseti každému, kdo občas potřebuje trochu nakopnout.

Vlasy a nehty jako ze salonu

nicehair botanic

NiceHair

 • Země původu: Česká republika
 • Obsah balení: 60 kapslí
 • Účinky: podporuje normální stav vlasů a přirozený pigment vlasů a vousů, prospívá kvalitě nehtů

569,00 Kč

Nakup s cashbackem

NiceHair je produkt, který je namíchán z mnoha přírodních složek na podporu růstu vlasů a kvalitu nehtů.  Výsledný mix je takový vlasový a nehtový životabudič. Používám ho necelé 3 týdny a už se těším na skvělé výsledky.

Vyhněte se bacilům

befit botanic

BeFit

 • Země původu: Česká republika
 • Účinky: Podporuje imunitní systém, přirozenou obranyschopnost a krevní oběh, normalizuje hladinu cholesterolu v krvi
 • Vhodné při: častých infekcích, zotavování po nemoci, problémy s vysokým cholesterolem a oběhovým systémem

479,00 Kč

Nakup s cashbackem

BeFit je kombinace v tradiční čínské medicíně používaných medicinálních hub především na podporu imunity. Je to takové elegantní balení všeho, co potřebujete v chřipkovém období, což se mi teď, kdy kolem mě létají samá respirační onemocnění, vážně hodí. Škoda jen, že není vhodný pro děti, kterým by se podobná imunitní podpora v tomto období také hodila.

Hodnocení doplňků stravy

 • Zajímavá směs synergicky působících přírodních složek
 • Prémiová kvalita
 • Vyrobeno v Čechách

Počet hvězdiček: 5,0 / 5

Nakup s cashbackem

Závěrečné hodnocení

Při šálku dobré italské kávy hodnotím produkty pozitivně. Všechny jsou složením kvalitní a přírodní. Jsou baleny jsou v souladu se záměrem Botanicu – vyrábět, nakupovat a prodávat produkty té nejvyšší kvality s ohledem na životní prostředí. Ráda bych vyzkoušela ještě další produkty z tohoto sympatického e-shopu, který je na trhu neuvěřitelných 17 let a má zástupy spokojených zákazníků. 

Jediné, co mě mrzí, je, že nemohu za krátkou dobu užívání (20 dnů) u doplňků stravy posoudit jejich účinnost tak, jak bych si přála. Co ale posoudit mohu, je určitě EnergyUp a BeCool. U těchto produktů je změna opravdu rychlá a výrazná. Vynikající matcha je pak třešnička na dortu, a proto u tohoto e-shopu zůstanu a budu ji zde kupovat dál.

Martina

Autor Martina

Martinu jsme snad ještě neviděli bez dobré nálady a úsměvu na tváři. Obdivuje snad vše živé, přírodu miluje a nakupuje jedině přírodní kosmetiku netestovanou na zvířatech. Doma má dvě rozkošné dcerky, k tomu dva psy, tři kočky, jednoho koně a spoustu rybiček, takže je to u nich někdy, jak sama občas říká, jako v cirkusu. Kromě toho je také nadšenou cvičitelkou psů.