6 tipů na romantický valentýnský výlet

Patříte k těm, kdo pravidelně zapomíná na svátek všech zamilovaných, pro svou polovičku jste tedy nic nepřipravili a takhle pozdě už nic nestihnete sehnat? Zachovejte chladnou hlavu a darujte místo drahého daru společné romantické vzpomínky!

9. 2. 2023 (aktualizace 26. 1. 2024) Anežka
Valentýn

Ať už vám chybí na valentýnský dárek inspirace, nebo jste zkrátka nic nekoupili, vyjet si se svou drahou polovičkou na výlet je to njelepší, co můžete udělat. Připravte jí překvapení, na které nikdy nezapomene a odvezte ji na rande na ta nejromantičtější místa. Spojíte příjemné s užitečným a u obdarovaného to dozajista vyhrajete.

A kam nejlépe vyrazit? Pokud máte méně času, udělejte si sváteční den v našich luzích a hájích. Chcete to pojmout velkolepěji? Vyeďte si do nejromatičtějších evropských měst a prožijte víkend plný lásky.

1. Romantická shakespearovská Verona

Verona

Kdo by neznal tragický příběh shakespearovských milenců Romea a Julie, který se odehrál právě v italské Veroně? Toto město, které leží mezi Benátkami a Milánem, je Mekkou zamilovaných párů, podobně jako Paříž, a je na jejich zástupy taky náležitě připravené. Nejenže si tam tak můžete vyznat lásku nebo vyměnit milostné dopisy pod Juliiným balkonem nebo u její brozové sochy, ale užijete si i nákupy na tržišti, které svými stánky tvoří tvar srdce čiromantickou večeři při svíčkách v jednom z útulných veronských podniků. Pokud byste měli navíc chuť vyjet si za město, jen kousek od Verony se můžete projít u vyhlášeného lago di Garda.

Vemte svoji polovičku na tuto romantickou, ale i dobrodružnou výpravu za historií a romantickými příběhy a vytvořte si společně krásné vzpomínky.

2. Láska jako Brno

Brno

Kdo nemá čas nebo prostředky, aby si udělal víkendový výlet po Evropě, nemusí věšet hlavu. Pokud je vaše láska velká jako Brno, dejte to svému partnerovi nebo partnerce najevo doslovně a prožijte zde kouzelného Valentýna. Zastavte se na valentýnské akci ve věži Staré radnice, kde u vstupu dostanete příspěvek, růži a sladkou odměnu, vystoupejte až nahoru a obdivujte krásný výhled. Můžete také navštívit exotickou Papilonii, kde na vás bude sedat až 30 druhů motýlů nebo se třeba projít Zamilovaným hájkem.

Až budete přemýšlet, kam v Brně na noc složit hlavu, rozhodně doporučujeme zážitkové hotely OROOM nebo Anybody. V unikátních tematických pokojích prožijete noc jako z hollywoodského filmu nebo jako při pobytu v některé z exotických zemí.

3. Čokoládové Bruggy

Bruggy

Vydáváme se zase za hranice, tentokrát do přístavního města v Belgii, jemuž se přezdívá Benátky severu. A není divu. Celé město je totiž protkáno hustou říční sítí, po níž se můžete plavit se svou drahou polovičkou a nasávat místní historickou atmosféru.

Až se dosyta nabažíte krásných výhledů zprostřed vodního kanálu, užijte si další dominantu Brugg, kterou je čokoláda. Sedněte si do jedné z mnoha pralinkáren, srkejte horkou čokoládu a užívejte si nejlepší rande, jaké jste kdy zažili. A když už budete přeslazení, nezapomeňte si do místního pivovaru Huisbrouwerij De Halve Maan zajít na jedno nebo ochutnat speciální belgické hranolky. Zatímco je budete zobat, projděte si nádherné historické město a navštivte majestátní větrné mlýny v parku na kraji města.

4. Zářivá stověžatá Praha

Praha

I když to sem mají mnozí z nás, co by kamenem dohodil, Praha je pro skvělé valentýnské rande jako dělaná. Všichni víme, jak krásnou procházku prožijeme, pokud si projdeme Staré město, vezmeme to přes Karlův most přes řeku, vyšlápneme si na Petřín, stočíme to k Pražskému hradu a pak se dáme zpět dolů třeba do Valdštejnské zahrady – co dalšího zde ale můžete prožít?

Kromě nespočtu vyhlášených restaurací s vynikajícím valentýnským menu (zmiňme například restaurace Kuchyně nebo Next Door) můžete potěšit svého vnitřního hráče a dobrodruha a navštívit Avatar VR hernu, kde si vyzkoušíte virtuální realitu. Pokud cílíte spíše na relax, určitě zkuste Kajak beach bar – mlutifunkční plovoucí bar se saunou a vířivkou přímo na pražské náplavce. Kdo si užívá lesk, třpyt a spoustu světla, vychutná si Lumina park nebo Žluté lázně, které jsou vyzdobené jako domy Kdovíků na Vánoce :-). Zkrátka, ať už jste Pražák, nebo ne, v Praze Valentýna prožijete naplno.

5. Mont Saint Michel – zámek jako z Popelky

Mont Saint Michel

Myslíte, že to je palác, kde Popelka potkala prince? Omyl! Tato francouzská vesička nacházející se na hranici Bretaně a Normandie je velmi staré a tajuplné opatství, které k sobě už po staletí láká poutníky i turisty.

Ostrov, který je zasvěcen svatému Michalovi, veliteli nebeských vojsk, je kouzelný především za přílivu, kdy je obklopen vodou a vypadá, jako by vyrůstal z mořské hladiny. Prožijte zde kouzelný víkend, který strávíte v historických uličkách nebo romatických restauracích nad talířem slávek či francouzských palačinek, galletes.

6. Velkolepý Český Krumlov

Český Krumlov

A zase se vracíme do Čech. Prahu i Brno už jsme zmínili, tak co nám zbývá? Samozřejmě nenahraditelný Český Krumlov, domov všech zamilovaných. Přestože ho nejčastěji asi navštívíte v létě, kdy je plný vodáků, členů rozluček se svobodou nebo zahraničních turistů, v zimě své kozlo neztrácí a turistů zde výrazně ubývá (třikrát hurá!). Nejznámějí a nejkrásnějí krumlovská lákadla asi známe všichni: zámek, zámecká věž, zahrada i nádvoří, Plášťový most, Latrán, procházka podél řeky... 

Už jste se ale v Krumlově někdy hodili do gala, nechali se v duchu 20. let nafotit ve Fotoateliéru Seidel a užili si kulturní večer v zámeckém barokním divadle? Tato scéna se stala pmátkou světového významu a vy zde svého Valentýna jistě povýšíte na další level.

Sázíte spíše na pěší výlety a dorbodružstí? Po skvělém jídle v některé z místních restaurací si vyšlápněte si na Křížovou horu, objednejte let balonem, nočí rafting s instruktorem nebo se zúčastněte vzrušující únikové hry.

Jak ušetřit?

Chcete prožít nezapomenutelného Valentýna, ale zase vás to nemusí přivést na buben? Využijte možnosti nakoupit a ušetřit s cashbackem a pořiďte ubytování, letenky nebo třeba pojištění přes Plnou Peněženku. Využijte také možnost výhodněji koupit zájezd od Čedoku nebo nějakou výhodnou nabídku ze Slevomatu.

Anežka

Autor Anežka


Anežka je naším největším odborníkem na texty včetně gramatiky, kterou má v paži. 💪 Je vidět, že češtinu miluje a stejně tak knihy snad všeho druhu. Kromě toho ji baví cestování, ale s nadšením se věnuje i dětem, které vede na hodinách aerobiku. Víme, že má zlaté srdce, na češtinu je ale fakt pintlich. Někdo nemůže ani vidět koprovku a někdo zase text, kde se použije třeba čárka místo středníku.