Recenze zahradního lehátka aneb relax pro celou rodinu

Kdo taky zná ten pocit, kdy si chce užít relax na zahradě, ale na dece ho neustále vyrušují mravenci nebo drny od trávy? Electronic-star nabízí polohovací zahradní lehátko, které vám zajistí ten nejlepší zahradní relax. Jestli se ho vyplatí pořídit pro vás testovala kolegyně Martina.

25. 6. 2022 Martina
Recenze Klarstein/electronic-star

Blíží se prázdniny, dovolené a odpoledne strávená s knížkou nebo ledovým nápojem na zahradě. Pro takové chvíle se vyplatí mít něco, na čem se pohodlně usadíte a užijete si svůj čas na sluníčku a čerstvém vzduchu. Já jsem vsadila na kvalitní zahradní lehátko značky Blumfeldt. Pokud stejně jako já vybíráte něco na relax na zahradě, dnešní recenze vám jistě přijde vhod.

Zahradní lehátko California Green od Blumfeldt

Zahradní lehátko California Green od Blumfeldt

Zahradní lehátko California Green od Blumfeldt

 • Materiál potahu: polyester
 • Materiál polstrování: pěna (prošívaná)
 • Materiál rámu: ocel s práškovým povrchem
 • Hmotnost: cca 8,9 kg

1 799,00 Kč

Nakup s cashbackem

 Na praktičnost nedám dopustit

Protože mám děti, psy a dům, o který se musím starat, je pro mě praktičnost naprosto klíčová. Lehátko California Green jsem opravdu chtěla vyzkoušet, protože by mělo být praktické ve všech ohledech.
 

Když mi přišlo domů, jala jsem se o této praktičnosti přesvědčovat. První pozitivum jsem viděla na první pohled: lehátko je skladné. Díky tomu, že lze velmi jednoduchým pohybem složit, ho zastrčím vážně kamkoliv, takže když ho zrovna nepotřebuji, nikde mi nepřekáží. 

  Relax ve všech polohách

Polohování považuji na lehátku za jednu z největších předností. Je možné ho polohovat, aniž bych musela vstávat a díky aretaci se nemusím bát, že by se z ničeho nic uvolnilo.

Po rozložení a usazení se lehátko ovládá pomocí náklonu. Je možné ho nastavit do polohy úplného sedu, kterou si nejvíce užívám během ranních zahradních snídaní, dopoledního kafíčka nebo když mám home office a chci pracovat na čerstvém vzduchu. 
 
Maximální poloha na ležení je pak velmi příjemná a přesně tak akorát na odpočinek i opalování. Příjemné je i to, že se díky ergonomickému řešení při nastavení této polohy lehce zvedají nohy, což ocením hlavně, když celý den někde lítám a jsem na nohou. Nohy si navíc můžu buď položit, nebo si opřít chodidla o rám konstrukce. 
 
Bezva je aretace přímo pod loketními opěrkami, díky které si zafixuji přesně tu polohu, která je mi nejpříjemnější – velmi se to hodí například, když si chci číst knihu, ale v leže na zádech se mi brzy unaví ruce.
 

Na lehátko je na gumě upevněný posuvný podhlavník, což je fajn právě třeba při čtení. Díky možnosti posunu si ho nastaví i děti. 

  Vydrží mi lehátko?

Protože se na lehátku nesluním jen já, ale i moje děti, psi a další členové domácnosti, je pro mě důležité, aby bylo bytelné a jen tak ho něco nerozházelo. V tomto ohledu jsem s lehátkem California Green spokojená.

Lehátko je z ocelových profilů odolných proti korozi, takže se o něj nemusím bát, ani když ho nechám na dešti. Na profilech je pak pryžovými páskami upevněná speciální polyesterová strukturovaná tkanina. Ta je voděodolná a také odolná proti UV záření, lehátko tedy na slunci nevybledne ani se jinak nepoškodí. Tkanina je navíc příjemná a vzdušná.
 
Upevnění tkaniny k ocelovému rámu je pružné, díky tomu pohodlné a z mého pohledu příjemnější než ležení na pevném povrchu – připadám si trochu, jako v houpací síti :-). Také je dostatečně široké, což oceníme všichni.
 
Výrobce lehátko doporučuje pro osoby do 1,85 m výšky a s tím souhlasím, protože pro pohodlí je fajn, když si nohy můžete pohodlně opřít, aniž byste je měli položené na ocelovém rámu lehátka. Pro mého vysokého manžela už kvůli tomu lehátko tolik komfortní není.

  Rozměry lehátka

 • Rozměry vzpřímeně: cca 70 × 115 × 100 cm 
 • Rozměry naležato: cca 70 × 85 × 167 cm 
 • Rozměry sklopené: cca 70 × 95 × 16 cm
 • Rozměry polštáře: cca 39 × 4 × 22 cm 
Manipulace s lehátkem je snadná, zvládne ji i dítě, takže ho pro svoje ratolesti nemusím neustále nastavovat. Díky skladnosti po složení je navíc ideální i jako cestovní, takže ho určitě vezmeme s sebou na dovolenou k moři nebo třeba až pojedeme pod stan.

Hodnocení lehátka

 • Skladné
 • Pohodlné
 • Polohovatelné
 • Aretace v oblíbené poloze
 • Příjemný materiál
 • Pro vyšší osoby není pohodlné na položení nohou
Martina

Autor Martina

Martinu jsme snad ještě neviděli bez dobré nálady a úsměvu na tváři. Obdivuje snad vše živé, přírodu miluje a nakupuje jedině přírodní kosmetiku netestovanou na zvířatech. Doma má dvě rozkošné dcerky, k tomu dva psy, tři kočky, jednoho koně a spoustu rybiček, takže je to u nich někdy, jak sama občas říká, jako v cirkusu. Kromě toho je také nadšenou cvičitelkou psů.

Electronic-star.cz logo

O Electronic-star.cz

Electrocis-star je hvězdou mezi poskytovateli veškeré domácí elektroniky. Seženete zde klimatizace, domácí spotřebiče, zahradní elektroniku, jako jsou grily či jezírková technika, HIFI a TV přístroje, elektroniku pro děti nebo třeba posilovací přístroje. Aby byl váš domov úplně kompletní, nabízí Electronic-star i domácí a zahradní nábytek a další doplňky. Pokud jste fanoušci značek Klarstein nebo Blumfeldt, pak si jistě oblíbíte i tento e-shop, který má pod taktovkou stejná firma.