Recenze infračerveného ohřívače aneb v teple i bez svetru

Zima už klepe na dveře a s ní přicházejí problémy, na které bychom v létě ani nepomysleli. Zahradní posezení s kamarády nebo chvilka klidu s knížkou na balkoně se najednou stává otužovací aktivitou a my hledáme všemožné způsoby, jak bychom se zahřáli. Electronic-star nabízí řešení tohoto problému pomocí elektrických ohřívačů, které umístíte na terasu nebo třeba na balkon. Zda skutečně zahřejí, pro vás testoval kolega Honza.

29. 10. 2022
recenze infračerveného ohřívače

Celkové hodnocení

Počet hvězdiček: 5,0 / 5

Tepelné ohřívače mi vždy přišly jako něco velmi složitého a měl jsem za Infračervený ohřívačto, že si každý nákup musím dobře promyslet a prostudovat různé parametry. Rozhodnout se, zda vybrat ohřívač na plynovou bombu, nebo elektrický, jestli samostatně stojící, nebo závěsný, to už chce koumání. Takže jsem se k výběru a nákupu nikdy nedostal a moje sezení na terase se omezovalo jen na teplé letní měsíce. Až mi nakonec domů díky recenzi přišel výborný elektrický Blumfeld Heat Hexa. Který mě skutečně překvapil svou jednoduchostí a funkčností.

Pro malou terasu je elektrický ohřívač dobrou volbou

Na podzim, na jaře, ale i v některých chladných dnech se hodí mít na terase nebo balkonu zdroj tepla, který zahřeje. Vždy, když jsem seděl v centru Prahy v restauraci na zahrádce, jsem přemýšlel, jaký ohřívač je nejlepší. Který bych doma nejvíce ocenil, kdybych chtěl jen tak posedět a netřást se zimou, i když je všude okolo zima a sníh? Na mé malé terase u domu mi nakonec přijde vhod velikostně vhodný elektrický infračervený ohřívač, který jsem se rozhodl představit v této recenzi.

Jednoduchá instalace jako u pokojové lampičky

Po vybalení zařízení jsem začal studovat návod. Infračervený ohřívač návodDo balení bohužel zapomněli přidat CZ verzi, ale to nevadí –  hlavně že tam byla ta verze v angličtině :-). 

Autor návodu byl z mého pohledu borec. Podle jeho instrukcí není zprovoznění ohřívače nic složitého. Čekalo na mě tedy jednoduché vysvětlení a neuvěřitelně jednoduchá instalace – prakticky jako byste instalovali pokojovou lampičku. Pár pravidel dodržet musíte, a to zejména vzdálenosti od stěn, stropu a minimální výšku instalace, ale to vyčte i úplný laik klidně jen z obrázku. 

Jdu na to!

Do trámu na terase jsem přidělal skobičku, na níž jsem ohřívač pověsil. Součástí balení je řetízek s dvěma karabinkami, na které se přístroj zavěsí, a pokud je moc dlouhý, tak jej snadno zkrátíte. 

Kabel jsem natáhl podél trámu, ale bohužel daleko nedosáhl. Zde je dle mého názoru jeden z mála zádrhelů, protože bych pro své potřeby potřeboval přívodní kabel o dost delší. Na druhou stranu díky tomu, že je na něm klasická zástrčka, stačí natáhnout prodlužovací kabel a jednoduše přístroj připojit do elektriky.

Pohodlné ovládání na dálku

Součástí balení je také dálkové ovládání. Baterie už v něm jsouInfračervený ohřívač dálkové ovládání, takže stačí vytáhnout distanční pásek a zařízení můžete ihned využívat. Na samotném ohřívači je ještě hlavní vypínač, který může sloužit jako pojistka proti dětským hrám a který je nutné před použitím zapnout. 

Pomocí zmíněného ovládání lze zapnout LED světlo, které je umístěno uprostřed zařízení. Další dvě tlačítka ovládají zapínání výkonu 800 W a 1 200 W. Zapnutím obou ohřívacích spirál se pak docílí výkonu 2 000 W.

Heat Hexa infračervený ohřívač

Heat Hexa infračervený ohřívač

 • Výkon: 800/1200/2000 W
 • Dosah: cca 5 m
 • Napájení: 230 V, klasická šňůra se zástrčkou do zásuvky
 • Krytí: IP34
 • Světlo: LED – 1 W
 • Rozměry: cca 50 × 26 × 50 cm
 • Hmotnost: 4,6 kg
 • Minimální odstup od stropu/střechy/země: 50/25/80 cm

2 899,00 Kč

Nakup s cashbackem

Zahřejte se – je to vážně fajn

Když si Blumfeldt Heat Hexa umístíte nad stůl na Infračervený ohřívač na terasebalkoně nebo na terase, tak jeho výkon pohodlně zahřeje všechny přísedící. A pokud vám už bude teplo dost, tak jen ovládáním snížíte výkon a je vám zase fajn. Jsem rád, že jsem dostal právě tento ohřívač, protože bych se nechtěl zaobírat složitým vybíráním nebo řešit údržbu a skladování plynového ohřívače. Díky elektrice navíc odpadá manipulace s plynovou bombou a čištění.

Tento ohřívač mohu mohu jen doporučit. Má výborný poměr cena–výkon, snadnou instalaci a jednoduché ovládání. Mrzí mne, že jsem si ho nepořídil už dřív.

Hodnocení ohřívače

 • Největší výhodou je snadná instalace a údržba
 • Nastavení výkonu dálkovým ovladačem
 • Integrované LED světlo
 • Elektrický kabel, jehož součástí je zástrčka do zásuvky na 230 V
 • Krátký přívodní kabel

Počet hvězdiček: 5,0 / 5

Nakup s cashbackem

Electronic-star.cz logo

O Electronic-star.cz

Electrocis-star je hvězdou mezi poskytovateli veškeré domácí elektroniky. Seženete zde klimatizace, domácí spotřebiče, zahradní elektroniku, jako jsou grily či jezírková technika, HIFI a TV přístroje, elektroniku pro děti nebo třeba posilovací přístroje. Aby byl váš domov úplně kompletní, nabízí Electronic-star i domácí a zahradní nábytek a další doplňky. Pokud jste fanoušci značek Klarstein nebo Blumfeldt, pak si jistě oblíbíte i tento e-shop, který má pod taktovkou stejná firma.

Podobné články