4 nejkurióznější druhy ubytování

4 nejkurióznější druhy ubytování

Co v článku najdete?

Léto je definitivně pryč a nám zůstaly pěkné vzpomínky na horké dny plné slunce. S létem se pojí velmi mnoho pěkných cestovatelských zážitků či letních festivalů. Cestování není jen letní záležitost. Horská lyžovačka nebo daleká Asie mají své kouzlo právě v zimě.

Při letním cestování přes Plnou Peněženku jsme našli na Booking.com pár atypických druhů ubytování. Rádi bychom se s vámi o ně podělili. V některých případech nám totiž vyrazily dech.

Cestovní kanceláře mají stále své "publikum", které těší bezstarostný odchod do předem stanovených destinací, mnoho lidí si dnes oblíbilo "cestování na vlastní pěst". Využívají při tom rezervační systém Booking.com nebo jiné různé jiné souhrnné rezervační portály. Sami jsme nadšenci cashback a rádi při cestování šetříme na nákupech přes Plnou Peněženku na Booking.com.

Booking.com je online rezervační agentura, která vznikla v roce 1996 v Amsterdamu a nabízí více než milion možností ubytování ve více než 226 zemích světa. S Booking.com se cestuje velmi jednoduše, protože po provedení rezervace hotelu, vám ihned přijde e-mailové potvrzení. Po příjezdu na místo pobytu stačí uvést jméno, na které byla vytvořena objednávka nebo rezervační číslo objednávky. Každé zařízení vás dopředu požádá e-mailem, abyste upřesnili čas příjezdu na místo. Ubytování tak pro vás přichystá klíče, případně zařídí to, aby vás personál počkal na recepci. Sami Booking.com při cestování velmi rádi používáme, protože rezervace přes stránku je velmi pohodlná a vy si tak můžete například z vlaku nebo auta objednat ubytování. V případě prodlení můžete tak kontaktovat přímo ubytovatele na kontakty uvedené v rezervačním e.mailu.

V dnešním článku vás vezmeme na okružní cestu po celém světě z pohodlí vašeho domova a možná vás inspirujeme na další cestovatelské dobrodružství. Podívejte se s námi na 4 netradiční formy ubytování a vyberte si dle vlastního gusta.

1. Severské farmy

Islandska nadhera farma

Severská architektura pro nás představuje určitý druh exotiky. Mezi nejznámější destinace, ve kterých takové domky najdete patří zejména země jako Švédsko, Norsko či Island. Pod pojmem farma si nepředstavujte slovenské či české typické domy plné domácích zvířátek. Severské farmy představují komplexy dřevěných domků na zelených "mechových kobercích". Interiér domků je zařízen v minimalistickém stylu, a v mnoha případech je najdete v blízkosti vodních ploch nebo fjordů. Severské domy jsou známé tím, že nemají na oknech závěsy. Při výhledu z okna vás však okouzlí malebná příroda a v některých severských zemích dokonce v noci i polární záře. Povinná výbava farmářských domků je terasa na které si můžete vychutnat ranní kávu s výhledem a čerstvým vzduchem přírodních scenérií.

Severske farmy

2. Indické vodní domky


Slovo "botel" zná jistě mnoho z vás. Většina z vás ví, že se jedná o vodní hotely. Není však botel jako botel ... V zemi o velikosti 1, 324 miliardy obyvatel existuje opravdu mnoho forem bydlení. My jsme při hledání ubytování na Booking.com našli atypické domky postavené na vodě v jihozápadní oblasti Indie zvané Allappey. Při pohledu na indické obytné lodičky, by se mnoho z lidí otočilo na patě a tuto možnost zavrhlo. Při překonání prvotního "šoku", vás však okouzlí interiérový design. Zařízené má většinou luxusní charakter, mnohé z lodí zařízením nabízejí komfort 21. století. Závisí jen od vašich preferencí, zda zvolíte autentičtější variantu s kořeněnou vůní indických chutí, nebo zda si dopřejete v exotické zemi evropský komfort.

Indické vodné domčeky Srinagar

Vodné domčeky India

3. Orientální marocké “riady”

Riad Medina Marakéš

Tyto malebné domky najdete hlavně v marockých končinách zalitých slunečními paprsky. Maroko je plné takových tradičních domků tzv. nádobí. Jsou to typicky luxusní měšťanské domy (sídla), které byly přeměněny v čase na ubytovací vilky. Často jsou umísťovány v centrech starého města starobylého Marrakeše. Klid, který díky vysokým zdí nabízejí, je neuvěřitelný. Výhodou pobytu v nádobí je možnost využití bazénu, či odpočinek na v zahradním dvoře. Tyto malebné domky připomínají exotické pohádky "Tisíce a jedné noci" a nabízejí tak nepopsatelnou atmosféru orientu. Nádobí v Maroku nabízejí autentický zážitek odpočinku v oáze ticha a jsou velmi vyhledávanou alternativou ubytování. Na Booking.com najdete inspirace seznam nejvyhledávanějších nádobí v Marrákeši, které představují spíše luxusnější alternativu ubytování. Na noc se v nich můžete ubytovat cca od 40 €.

Riad pod holým nebom

4. Japonské ryokany

Japonské ryokany v prírode

Mezi další atypickou formu ubytování v celosvětovém formátu patří Ryokan. Po překladu z japonského "rjokán" jde o tradiční japonský hostinec, místo, kde se dodržují tradice. Může se jednat nejen o malé rodinné penziony, ale také o luxusní hotely. V celém Japonsku se nachází více než 80 000 Ryokan, které sdružuje Acociácia Ryokan a proto je opravdu z čeho vybírat. Mnohé z japonských tradičních Ryokan je postavených ze dřeva. Tradiční japonské domky mají pravděpodobně termální lázně, společenskou místnost s nízkými japonskými stolky a polštáři, kde si můžete vychutnat například čaj. Ve většině případů jsou umístěny v přírodě, která nabízí dokonalou očistu těla a mysli. Městské Ryokan, mají wellness, který dokonale simuluje přírodní scenérii se stromy či kameny.

Japonské kúpele - ryokán

Na rezervační stránce Booking.com najdete mnoho různých ubytovacích alternativ. Ukázali jsme vám 4 nejkurióznější z nich. Věříme, že jsme vám rozšířili obzory a ukázali vám netradiční druhy cestování. Minule jsme vám ukázali jak vytvořit rezervaci přes stránky Booking.com, dnes nabízíme inspiraci kam se vydat. Nezapomeňte, že s cashbackem se při nákupech dá ušetřit. Vždyť víte, že víme jak na to. Pokud byste si nevěděli rady, kontaktujte nás a my vám rádi pomůžeme, kde začít při nákupech s cashbackem.

Přihlásit se

Zde se můžete přihlásit pomocí svých přihlašovacích údajů

Zapomněli jste heslo?
nebo Přihlásit se přes Facebook Přihlásit se přes Google

Registrovat se

A získat z každého nákupu až 25 % zpět

(i) Svůj souhlas můžete kdykoliv odvolat